Predstavy o tom ako budú vyzerať stavby budúcnosti sú rôzne. Niekto verí v drevo, iný chce tlačiť domy na 3D tlačiarniach no a ľudia z Ten Fold engineering veria na rozkladacie domy. Domy majú v zloženom stave veľkosť kontajnera, ktorý naložíte na kamión, preveziete kam potrebujete a do desať minúť sa kontajner zmení na plnohodnotný, zariadený dom.

Vďaka unikátnemu systému skladacej konštrukcie, dokážu inžinieri z Ten Fold vytvárať objekty, ktorých plocha je po rozležení trojnásobkom ich transportnej veľkosti. A tak zo skladačky, ktorá má v zloženom stave pôdorys 20m2 vznikne po rozležení dom s obytnou plochou 64m2. A to všetko bez použitia ťažkých mechanizmov, či množstva náradia. Jediné čo potrebujte je akumulátorová vŕtačka, ktorá dá celý mechanizmus do pohybu a teda ešte aj miesto, kam sa dokáže dostať kamión, na ktorom sa skladací dom dovezie.

Celý systém je modulárny a tak je možné rozkladacie stavby od Ten Fold prispôsobiť pôdorysmi či vybavením na účely predajní, showroomov, nemocníc či kancelárií. V ponuke sú dokonca domy, ktoré sú už v zloženom stave vybavené kompletným zariadením, od skríň, cez sedačiek až po lampy. V prípade potreby je možné jednotlivé moduly rozkladacích domov spájať a vytvárať z nich väčšie obytné či kancelárske celky. Samozrejmsťou je možnosť objednať energetický nezávislý modul vybavený solárnymi panlemi, batériami, zberačmi, filtrami a zásobníkmi vody. Cena rozkladacích obytných modulov začína na 100 000 GBP.